W numerze październikowym poruszamy zagadnienie dobra i zła. Dlaczego tęsknimy za dobrem? Dlaczego zło musi przegrać? Zastanawiamy się, jak rozpoznać zło, które nie ma twarzy? Zachęcamy do zapoznania się z niezwykłą historią Piotra i Jacka, twórców fundacji ?Wyzwoleni z niewoli?, a także ze świadectwami: Tomasza, który jak mówi: ?z więzienia wyszedłem lepszy?, i świadectwem państwa Tołkinów, którzy opowiadają o roli dobra i cierpienia w ich życiu. Polecamy lekturze opowieści z Watykanu ? spotkanie Jana Pawła II z pewnym kapłanem, który mówił o sobie: ?Nie jestem już księdzem? ? historia niezwykłej spowiedzi.

W oczekiwaniu na beatyfikację przybliżamy także postać nowego Błogosławionego, papieża Pawła VI, który obejmował troską rodziny i występował w obronie życia.

I jak w każdym numerze polecamy rozważania różańcowe, komentarze biblijne i materiały formacyjne, a w nich: rozmyślanie z Maryją o. Stanisława Przepierskiego OP: Tobie powierzył troskę o Kościół; artykuł prof. Karola Klauzy o roli i skuteczności pośrednictwa Maryi; konferencję ks. Pawła Wiatraka Prawdziwi krewni Jezusa, czy rzeczywiście należę do rodziny Jezusa? Zapraszamy także do wzięcia udziału w III Ogólnopolskim Dniu Modlitwy Różańcowej i V Warszawskim Dniu Modlitwy Różańcowej, który odbędzie się 4 października w Sanktuarium Niepokalanej Królowej Różańca Świętego na warszawskim Służewie.

Zapraszamy również do lektury elektronicznego wydania ?Różańca? i regularnego odwiedzania naszej strony internetowej www.rozaniec.eu.

Tekst pochodzi miesięcznika Różaniec

Zachęcamy także do odwiedzania strony internetowej pisma www.rozaniec.eu.

O ?Różaniec? pytaj w sklepach sieci EMPiK,
księgarniach religijnych i parafialnych.
Prenumeratę miesięcznika możesz zamówić
w Wydawnictwie Sióstr Loretanek: Warszawa, ul. Żeligowskiego 16/20
tel. (22) 673 58 39, e- mail: prenumerata@loretanki.pl

www.loretanki.pl