Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne to najważniejsze wydarzenia roku liturgicznego, które przeżywamy w kwietniu. W tym szczególnym czasie Czytelnikom naszego miesięcznika stawiamy konkretne zadanie: ?Znajdź siebie w tłumie na Golgocie?. Te duchowe poszukiwania mogą okazać się trudne i bolesne. Być może byliśmy względem Mistrza niewierni ? jak śpiący uczniowie w Ogrodzie Oliwnym; Piotr, który trzykrotnie się Go zaparł; Judasz, który zdradził, albo tłum, wykrzykujący: ?Ukrzyżuj Go?… W zrozumieniu takich postaw pomoże nam ks. prof. dr hab. Waldemar Chrostowski w wywiadzie zatytułowanym: ?Skąd niewierność wobec Jezusa??.

A może cechuje nas w życiu całkiem odmienne zachowanie ? przypominające gest Weroniki, ocierającej umęczoną twarz Chrystusa; miłość i wiarę Jego Matki; wdzięczność Marii Magdaleny; posłuszeństwo Jana Apostoła? By to rozeznać, koniecznie przeczytajmy artykuł ks. Tadeusza Marcinkowskiego pt. ?Wierność na drodze krzyża?.

Owocem dobrze przeżytego czasu Wielkiego Postu jest wyjście z grobu ? NAWRÓCENIE. Tego właśnie należy sobie i innym życzyć, pamiętając, że ?na decyzję nigdy nie jest za późno ? jak pisze nasz kolejny autor, ks. Przemysław Śliwiński. ?Nawet w ostatnim momencie życia są do wyboru dwie drogi: droga łotra ubliżającego i droga dobrego łotra?.

Polecamy także tekst ks. Tomasza Bielińskiego na temat fałszywych wyobrażeń o Bogu, które nosimy w sobie. Często je nawet nieświadomie pielęgnujemy i podtrzymujemy, a przecież w nich mają swe źródła wszelkie duchowe skrzywienia, a tym samym nasze życiowe problemy.

W kwietniowym numerze ?Różańca? znajdziemy również  artykuł poświęcony męce i chwale ks. Jerzego Popiełuszki. Tekst ten wprowadza nas w wydarzenie, na które czeka cała Polska i świat ? beatyfikację sługi Bożego.

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy także niezawodną pomoc w każdej życiowej potrzebie i utrapieniu ? Nowennę Pompejańską, a także wyjaśnienie, czym dokładnie jest ta modlitwa, świadectwa osób, które ją odmawiały i doznały niezwykłych łask oraz folder z praktycznymi wskazówkami, jak należy ją odprawiać. Polecamy też ? jak co miesiąc ? konspekt spotkania kółka różańcowego z wymianą tajemnic różańcowych.

Wejdź  w wydarzenia Triduum Paschalnego z ?Różańcem?!

Tekst pochodzi miesięcznika Różaniec

Zachęcamy także do odwiedzania strony internetowej pisma www.rozaniec.eu.

O ?Różaniec? pytaj w sklepach sieci EMPiK,

księgarniach religijnych i parafialnych.

Prenumeratę miesięcznika możesz zamówić

w Wydawnictwie Sióstr Loretanek: Warszawa, ul. Żeligowskiego 16/20

tel. (22) 673 58 39, e- mail: prenumerata@loretanki.pl

www.loretanki.pl