Powołanie kapłańskie i zakonne nie jest wyłącznie sprawą samych powołanych, ale całego Kościoła. Życiem księży i sióstr zakonnych interesują się nie tylko wierni, także media. Z tej ludzkiej ciekawości ? często krzywdzącej człowieka i zniekształcającej prawdę ? można wywnioskować, że świadectwo życia ma moc oddziaływania na innych.

W najnowszym numerze ?Różańca? zastanawiamy się nad kryzysem powołanych, a także tych, którzy są jeszcze na etapie rozeznawania powołania. Społeczna reakcja na trudności, wahania oraz odejścia kapłanów jest zróżnicowana. Jedni tracą wiarę, zrażają się do Kościoła, inni angażują się w pomoc, otaczając ich pieczą modlitewną. Więcej na ten temat w styczniowym numerze ?Różańca?. Szczególnie polecamy:

? Artykuł ks. Marka Dziewieckiego ?Kryzys powołań czy powołanych??, w którym czytamy m.in. ?Nie ma kryzysu powołań i nie ma ludzi bez powołania, gdyż Bóg, który powołuje, nigdy nie jest w kryzysie?.

? Wywiad z ks. prof. dr. hab. Waldemarem Chrostowskim ? ?Nie ma miłości ponad Miłość?. Na podstawie tej rozmowy czytelnik zaczyna rozumieć ciężar duchowego kryzysu, a przede wszystkim wyciąga wnioski, jak sobie z nim radzić, a także jak pomagać powołanym w ich przezwyciężaniu. Refleksje Księdza Profesora stanowią także cenne wskazówki dla wychowawców i rodziców w kształceniu młodych, by potrafili oni podejmować odważne i odpowiedzialne decyzje, dotyczące realizacji powołania.
Ponadto w styczniowym numerze ?Różańca?:

? Nowy dział dla zelatorów: ?Różaniec w pytaniach?. Na pytania, dotyczące Żywego Różańca, modlitwy różańcowej odpowiada ks. Szymon Mucha, Diecezjalny Moderator Rodziny Różańcowej.

? Opowieść ks. Łukasza Urbaniaka o wypadku autokaru, jadącego z pielgrzymami polskimi, pod Grenoble we Francji w 2007 r. O niezapomnianym wydarzeniu prawie w ogóle nie rozmawiał. Dla ?Różańca? zrobił wyjątek.

? Opowiadania o. Waldemara Meyki OMI o swoich dwóch niezwykłych ukraińskich parafiankach. Wzruszające, momentami stawiających nas ? polskich czytelników ? w zakłopotanie.

Wraz z pierwszym numerem ?Różańca? nowego roku 2010 przygotowaliśmy dla Czytelników prezent ? folder ?Łaski Jubileuszu i dziękczynienie?, będący podsumowaniem Roku Jubileuszowego 100-lecia ?Kółka Różańcowego? ? ?Różańca?, a także ?Konspekt spotkania kółka różańcowego?.

Oprócz tego w miesięczniku jak zwykle ? konferencja formacyjna, rozważanie na pierwszą sobotę miesiąca, rozważania różańcowe, komentarze do Ewangelii na każdy dzień miesiąca.

Tekst pochodzi miesięcznika Różaniec

R-okladka-I-2010

Zachęcamy także do odwiedzania strony internetowej pisma ? www.rozaniec.eu.

O „Różaniec” pytaj w sklepach sieci EMPiK,
księgarniach religijnych i parafialnych.

Prenumeratę miesięcznika możesz zamówić
w Wydawnictwie Sióstr Loretanek: Warszawa, ul. Żeligowskiego 16/20
tel. (22) 673 58 39, e- mail: prenumerata@loretanki.pl
www.loretanki.pl