W czerwcu obchodzimy zakończenie Roku św. Pawła. W tym miesiącu Ojciec Święty Benedykt XVI ogłosi Rok Kapłaństwa. W refleksji nad tajemnicą powołania, pójścia za Chrystusem niech będzie właśnie św. Paweł. Apostoł ten mimo, że żył 2000 lat temu, jego słowa i czyny, szczególnie odwaga, wiara i zapał w służbie Kościoła, zajmują wszystkich ? nie tylko biblistów, ale każdego, komu bliska jest troska o Królestwo Boże. Czym św. Paweł może zaimponować nam ? ludziom XXI wieku? Odpowiedzi na to i podobne pytania szukajcie w najnowszym numerze ?Różańca?. Szczególnie polecamy:

? ?Ambasador Chrystusa? ? fragmenty nauczania Ojca Świętego Benedykta XVI o Konwertycie spod Damaszku.

? ?Święty, który mi imponuje? ? refleksja ks. Marka Dziewieckiego nad wielkością Apostoła Narodów.

? ?Gdybym dzisiaj spotkał św. Pawła? ? rozmowa z ks. prof. dr. hab. Waldemarem Chrostowskim, podsumowująca kończący się Rok św. Pawła.

W numerze polecamy także wspomnienia 30. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w relacji ks. prałata Wiesława Kądzieli, prof. dr. hab. Krystyny Czuby, ks. prałata dr. Stefana Kośnika.

Godne uwagi Czytelnika są także:

? ?Wojna o kształt cywilizacji? ? artykuł Stanisława Michalkiewicza, w którym autor ukazuje oblicze współczesnych prześladowań skierowanych w Kościół i Ojca Świętego.

? ?Nie panuję nad nerwami? ? Marcin Gajda radzi Czytelniczce, która próbuje poradzić sobie ze złością i zdenerwowaniem wobec dzieci.

Ponadto w ?Różańcu? jak zwykle konferencja formacyjna, rozważanie na pierwszą sobotę miesiąca, rozważania różańcowe, komentarze do Ewangelii na każdy dzień miesiąca.
Serdecznie zapraszamy do lektury!

Tekst pochodzi z miesięcznika Różaniec

rc062009

O ?Różaniec? pytaj w sklepach sieci EMPiK,
księgarniach religijnych i parafialnych.

Prenumeratę miesięcznika możesz zamówić
w Wydawnictwie Sióstr Loretanek: Warszawa, ul. Żeligowskiego 16/20
tel. (22) 673 58 39, e- mail: prenumerata@loretanki.pl
www.loretanki.pl