Temat numeru: Nieść radość Ewangelii

Bądźmy misjonarzami wszędzie tam, gdzie posyła nas Bóg ? w domu, pracy czy w szkole. Słowa ?Idźcie na cały świat?, które Jezus skierował do Apostołów, także dla nas stanowią zaproszenie, aby dzielić się Dobrą Nowiną z innymi.

Z radością odpowiadają na to zaproszenie misjonarze. Wyruszają do odległych krajów, by nieść radość Ewangelii, pomoc, ulgę w cierpieniu i zwykłe ludzkie zrozumienie. Swoim świadectwem pracy misyjnej na łamach czerwcowego numeru ?Różańca? dzielą się misjonarki i misjonarze, którzy posługują w Burkina Faso, Rwandzie czy Turkmenistanie.

Wielu z nas podejmuje działania w służbie misjom także w miejscu swojego zamieszkania, np. członkowie Grupy Misyjnej w Bieczu, dzieci z koła misyjnego w warszawskim Rembertowie, klerycy w radomskim seminarium czy katecheta Grzegorz Gęsikowski w XLII LO w Warszawie.

W drugiej części wywiadu pt. Powołanie do ewangelizacji ks. bp Jerzy Mazur udziela cennych wskazówek, jak dobrze i owocnie przeżyć IV Krajowy Kongres Misyjny, i zachęca ? szczególnie osoby należące do Żywego Różańca ? do nieustannego ewangelizowania przez różaniec, wyjaśnia także, na czym to polega.

Ks. Zenon Sala w swoim opowiadaniu w ciepły, humorystyczny sposób dzieli się troskami i radościami życia na misjach. Z jego tekstu można się dowiedzieć, dlaczego warto poszukiwać odwagi? w studni.

Polecamy także lekturze wywiad z Wojciechem Reszczyńskim, który przypomina o serdecznej więzi łączącej członków Rodziny Radia Maryja, dzieli się także wspomnieniami na temat początków współpracy z toruńską rozgłośnią i podkreśla, że członkowie Rodziny Radia Maryja zawsze stoją po stronie dobra ? wierni Bogu, Ojczyźnie i Kościołowi.

W dziale formacyjnym ? jak co miesiąc ? rozmyślanie o. Stanisława Przepierskiego OP na nabożeństwo pierwszosobotnie oraz konferencja ks. Feliksa Folejewskiego SAC i propozycje zadań, które stanowią pomoc podczas spotkania z wymianą tajemnic. W dziale ?Wiara i życie? m.in. wywiad z kustoszem sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie poświęcony przygotowaniom do jubileuszowych obchodów objawień Pani Fatimskiej w 2017 r. i świadectwo znanej łyżwiarki, która zrezygnowała z kariery i wstąpiła do zakonu.

W czerwcowym numerze nie mogło zabraknąć wspomnienia o ks. Ignacym Kłopotowskim, który 10 lat temu został przyjęty w poczet błogosławionych. Za życia był opiekunem bezrobotnych i ratunkiem zagubionych, dziś nieustannie oręduje za nami w niebie. Skuteczność modlitw kierowanych za jego wstawiennictwem do Boga potwierdzają liczne świadectwa.

W e-wydaniu ?Różańca? 9 artykułów niedostępnych w wersji drukowanej, m.in. Marta Romaszko-Banaś pisze o sensie misji dzisiaj, Przemysław Karczmarek zwraca uwagę, że Serce Jezusa jest źródłem nadziei, a ks. Antoni Gabryś przybliża posługę misyjną w Ekwadorze.

Przypominamy także o możliwości nabycia szóstego numeru Przesłania do młodych na Światowe Dni Młodzieży (5 gr za 1 egz.) i serdecznie zachęcamy do regularnego odwiedzania naszego profilu na Facebooku.

 

Tekst pochodzi miesięcznika Różaniec

Zachęcamy także do odwiedzania strony internetowej pisma www.rozaniec.eu.

O ?Różaniec? pytaj w sklepach sieci EMPiK,
księgarniach religijnych i parafialnych.
Prenumeratę miesięcznika możesz zamówić
w Wydawnictwie Sióstr Loretanek: Warszawa, ul. Żeligowskiego 16/20
tel. (22) 673 58 39, e- mail: prenumerata@loretanki.pl

www.loretanki.pl