?Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, powiecie tej górze: ?Przesuń się stąd tam!??, a przesunie się. I nic niemożliwego nie będzie dla was? (Mt 17, 20). Słowa te skłaniają do refleksji nad własną wiarą. Jaka ona jest? Jakim jestem chrześcijaninem ? zimnym, gorącym, a może letnim? Bł. ks. Ignacy Kłopotowski martwił się o wiarę Polaków: ?Nasza religijność jest, na ogół mówiąc, powierzchowna, ckliwa. Lud na przykład polski ściśle obserwuje przykazania kościelne, ale gwałci zwykle przykazania Boskie?. Warto się nad tym zastanowić? Czym dla mnie jest wiara? Czy nie tworzę sobie iluzji, opartej na zewnętrznej religijności, za którą nie idzie autentyczna przemiana serca? Najnowszy numer ?Różańca? próbuje pomóc Czytelnikowi podjąć refleksję nad tymi pytaniami.

W kwietniu przeżywamy Triduum Paschalne, świętujemy Zmartwychwstanie Jezusa. To dobry czas, by podjąć dialog z sobą i Panem Bogiem i przyjrzeć się miejscu Boga w codzienności. W najnowszym numerze szczególnie polecamy:

? ?Test człowieka wierzącego? ? porusza różne sfery życia, sytuacje, w których wyłania się rzeczywisty obraz wiary. Osobiste poglądy, codzienne decyzje i wybory ukazują autentyczną relację do Boga i Kościoła.

? ?Niewygodne pytania? przygotowane przez ks. Marka Kruszewskiego dotyczą sytuacji, które niejednokrotnie pomijamy podczas robienia rachunku sumienia.

? ?Zanim uklękniesz do konfesjonału? ? artykuł, w którym ojciec Jan, jako doświadczony spowiednik,  podaje, co należy robić, a czego unikać podczas spowiadania się. Niejedna jego uwaga może nas zaskoczyć?

? ?Dlaczego ludzie sprawiedliwi cierpią?? ? katecheza formacyjna autorstwa, w której ks. Zbigniew Sobolewski nawiązuje do historii Hioba, która jakże często przypomina naszą codzienność.

? ?Krucjata różańcowa w stoczni? ? reportaż Ireneusza Rogali, który przybliża inicjatywę modlitewną w intencji zachowania miejsc pracy, rozpoczętej przez pracowników Stoczni Gdynia.

? ?U Madonny z Guadalupe? ? relacja Jadwigi i Jacka Pulikowskich z VI Światowego Spotkania Rodzin w Meksyku.

Każdy numer naszego miesięcznika to także możliwość spotkania się ze Słowem samego Pana. Dodatek ?Zasłuchani w Słowo Boże?, to oprócz fragmentu Ewangelii na każdy dzień miesiąca, również kilka słów refleksji dotyczących jego przesłania. Ponadto w ?Różańcu? polecamy jak zwykle rozważania różańcowe.

Tekst pochodzi z marcowego numeru miesięcznika Różaniec

rc042009

O ?Różaniec? pytaj w sklepach sieci EMPiK,
księgarniach religijnych i parafialnych.

Prenumeratę miesięcznika możesz zamówić
w Wydawnictwie Sióstr Loretanek: Warszawa, ul. Żeligowskiego 16/20
tel. (22) 673 58 39, e- mail: prenumerata@loretanki.pl
www.loretanki.pl