Temat numeru: Prawda was wyzwoli

 

Manipulacja ? obecna np. w reklamie, mediach, świecie polityki ? sprawia, że trudno nam odróżnić prawdę od kłamstwa, ludzi wiarygodnych i prawdomównych od oszustów. Jezus, który jest Drogą, Prawdą i Życiem, naucza, że tylko prawda może wyzwolić, dlatego posłał Ducha Świętego, aby pomógł nam w poznaniu prawdy, w rozeznaniu, co jest dobre, a co złe. W wakacyjnym numerze ?Różańca? można znaleźć m.in. rozmowę z ks. Jarosławem Kodzią, który udziela odpowiedzi na pytania, jak formować sumienie, jak postępować, aby żyć w zgodzie z sumieniem, przypomina też o tzw. grzechach cudzych, z których coraz rzadziej się spowiadamy. ?Dla Pana Boga nie ma rzeczy niemożliwych i do każdego z nas znajdzie On drogę. (?) Potrafi wydobyć z najgorszego bagna? ? napisał wyzwolony z nałogu Jacek Racięcki, który trwonił ciężko zarobione pieniądze w salonach gier.

Wakacje to także czas rekolekcji w drodze, dlatego pragniemy zachęcić, abyście, drodzy Czytelnicy, udali się przed tron Maryi oraz powrócili myślami do II Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca na Jasną Górę ? przygotowaliśmy obszerną relację, która została ubogacona przepięknymi fotografiami.

W dziale formacyjnym dla Żywego Różańca przybliżamy Jasnogórską Rodzinę Różańcową, natomiast o. Stanisław Przepierski OP ukazuje Maryję jako Tę, która prowadzi nas do Ogrójca, abyśmy wraz z Apostołami trwali na modlitwie i nie ulegli wpływom złego ducha. Najświętsza Maryja Panna kontempluje także oblicze swojego Syna ? Jego umęczoną twarz, zniekształconą bólem i cierpieniem, a mimo to piękną. Ks. Paweł Wiatrak w konferencji przybliża życie Świętej Rodziny w Nazarecie po zagubieniu i odnalezieniu 12-letniego Jezusa.

Lekturze polecamy także artykuły pt. Matka Boża z Majdanu, Poszukiwanie i odkrywanie piękna oraz relację z majowej pielgrzymki do Loretto. Natomiast w elektronicznym wydaniu ?Różańca? można znaleźć m.in. fragment książki Marii Okońskiej o bezgranicznym zaufaniu do Boga i Matki Najświętszej, świadectwo Stanisława, który wyszedł z nałogu alkoholowego dzięki wstawiennictwu Matki Bożej oraz artykuł Czy warto być uczciwym? Marty Romaszko-Banaś. Zachęcamy również do regularnego odwiedzania naszej strony internetowej www.rozaniec.eu.

 

Tekst pochodzi miesięcznika Różaniec

Zachęcamy także do odwiedzania strony internetowej pisma www.rozaniec.eu.

O ?Różaniec? pytaj w sklepach sieci EMPiK,
księgarniach religijnych i parafialnych.
Prenumeratę miesięcznika możesz zamówić
w Wydawnictwie Sióstr Loretanek: Warszawa, ul. Żeligowskiego 16/20
tel. (22) 673 58 39, e- mail: prenumerata@loretanki.pl

www.loretanki.pl