Temat numeru: BOŻKI I IDOLE

Problem oddawania czci bożkom i idolom może dotknąć każdego. Nawet religijne osoby często nie zauważają, kiedy Bóg przestaje być na pierwszym miejscu w ich życiu, co gorsza ? coraz częściej szukają pomocy u wróżek, w horoskopach, talizmanach, jednym słowem: u szatana. Niektórym wydawać się może, że wróżbiarstwo, bioenergoterapia czy praktyki magiczne to tylko taka zabawa, niegroźna i nic nieznacząca. W listopadowym numerze pokazujemy, że tak nie jest, i przestrzegamy: ufność w moc amuletów czy słów wypowiedzianych przez wróżbitę prowadzi do otwarcia się na działanie złego ducha.

Bolesnych konsekwencji zawierzenia życia złemu duchowi doświadczyła pani Patrycja Hurlak, aktorka, wyrwana z sideł diabła. Przed zagrożeniem służby fałszywym bogom ostrzega papież Franciszek w swoim nauczaniu. Ksiądz Wojciech Przybylski przypomina, że bożek zniewala i odbiera pokój serca, a tylko Bóg daje prawdziwą wolność i miłość. Musimy być czujni, aby nie oddawać czci nikomu ani niczemu poza Bogiem, gdyż zwykle ?prowadzi to do poranienia duchowego i dręczeń? ? ostrzega ks. Bogusław Jaworski, egzorcysta, w artykule Walka dwóch światów. Różne zniewolenia sprawiają, że zaczynamy odczuwać pogardę do Pana Boga, tak było w życiu pana Andrzeja Sowy.

Przypominamy także o modlitwie za zmarłych. Niech nasza pamięć modlitewna będzie wyrazem sprzeciwu wobec pogańskiego Halloween, które obraża kult zmarłych i jest drwiną ze śmierci. Zapraszamy również do elektronicznej prenumeraty ?Różańca? (w listopadzie fragment książki Gender ? światowa norma polityczna i kulturowa. Narzędzie rozeznania, zachęta dk. Kamila Falkowskiego do bycia żywą Ewangelią i wywiad z ks. Rafałem Cyfką na temat stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie) i odwiedzania naszej strony internetowej www.rozaniec.eu.

Tekst pochodzi miesięcznika Różaniec

Zachęcamy także do odwiedzania strony internetowej pisma www.rozaniec.eu.

O ?Różaniec? pytaj w sklepach sieci EMPiK,
księgarniach religijnych i parafialnych.
Prenumeratę miesięcznika możesz zamówić
w Wydawnictwie Sióstr Loretanek: Warszawa, ul. Żeligowskiego 16/20
tel. (22) 673 58 39, e- mail: prenumerata@loretanki.pl

www.loretanki.pl