Temat numeru: kościół i polityka

Prymas Tysiąclecia wiele lat temu mówił: ?Co dzisiaj na świecie jest sprawą polityczną, a co nią nie jest? To wszystko są sprawy ludzkie, a Kościół posłany jest, aby chrzcić i nauczać narody, mówiąc im, co zwycięża świat, co może ulżyć w jego niedolach, mękach, bólach i trwogach?, dlatego na łamach ?Różańca? odważyliśmy się poruszyć ten drażliwy temat, jakim jest Kościół i polityka.

W listopadowym numerze znalazły się m.in. wypowiedzi polityków, którzy nie boją się słuchać głosu sumienia. O katoliku w życiu społecznym pisze ks. Kamil Falkowski i zachęca, abyśmy w trosce o dobro wspólne mieli odwagę podejmować decyzje w oparciu o nauczanie Chrystusa. Dorota Krawczyk w swoim opowiadaniu przybliża wydarzenia z 11 czerwca 1999 r., kiedy to Jan Paweł II podczas VII pielgrzymki do Polski spotkał się z parlamentarzystami.

W dziale formacyjnym dla Żywego Różańca kolejna wspólnota różańcowa ?internetowe róże różańcowe. To propozycja skierowana przede wszystkim do młodych ludzi, ale nie tylko. Z artykułu ks. Wojciecha Przybylskiego można dowiedzieć się, dlaczego Halloween to nie zabawa i jakie zagrożenia ze sobą niesie to pogańskie pseudoświęto. O niecodziennej rowerowej pielgrzymce do Gietrzwałdu pisze Piotr Luma, który przed oblicze Maryi wybrał się ze swoim kolegą Arkiem. W listopadowym numerze także podsumowanie majowej ankiety, a w nim informacje na temat tego, ile lat ma przeciętny czytelnik i które artykuły są najchętniej wybierane, Litania za zmarłych i wspomnienie z wrześniowej pielgrzymki do Loretto ? przystani dla duszy.

Polecamy również lekturze elektroniczne wydanie ?Różańca? (w listopadzie m.in. wiersze Wołanie, Cóż dać Ci mogę, Bóg czeka br. Adriana Brzózki OFM i rozmowa Joanny Szubstarskiej z s. Marie-Beatrice nt. św. Gertrudy, towarzyszki dusz czyśćcowych) i zachęcamy do regularnego odwiedzania naszej strony internetowej www.rozaniec.eu oraz naszego profilu na Facebooku.

W tym numerze także folder Ksiądz to ksiądz, zawierający teksty bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego o tym, dlaczego warto i trzeba modlić się za kapłanów, i propozycje modlitw w tej intencji.

Tekst pochodzi miesięcznika Różaniec

Zachęcamy także do odwiedzania strony internetowej pisma www.rozaniec.eu.

O ?Różaniec? pytaj w sklepach sieci EMPiK,
księgarniach religijnych i parafialnych.
Prenumeratę miesięcznika możesz zamówić
w Wydawnictwie Sióstr Loretanek: Warszawa, ul. Żeligowskiego 16/20
tel. (22) 673 58 39, e- mail: prenumerata@loretanki.pl

www.loretanki.pl