Matki zostały przez Boga samego wybrane na kapłanki ogniska domowego ? mawiał bł. ks. Ignacy Kłopotowski. Trudno się z tym nie zgodzić, widząc nieustanną troskę ? całodobowe pogotowie miłości ? naszych Mam. Nawet jeśli fizycznie Jej już nie ma ? Mama zawsze jest jedna, konkretna, moja? I właśnie Mamie poświęcony jest majowy numer ?Różańca?. Mama jako Anioł mojego życia ? to myśl, która towarzyszy Czytelnikowi podczas lektury pisma. Szczególnie polecamy:

? ?Zadanie na całe życie? ? świadectwo Marty Kopczyńskiej, matki trzech kapłanów. To wzruszające opowiadanie uzmysławia, że matka to nie zawód, lecz powołanie.

? ?Dziękuję za każdy dzień? ? wspomnienia 101-letniej mamy, która w czasie Powstania Warszawskiego patrzyła na śmierć swojego syna.

? ?Jarzmo słodkie, ale brzemię nielekkie? ? felieton znanej pisarki książek dla dzieci i nie tylko, Małgorzaty Nawrockiej, o tym, czy można wychować normalne dzieci w nienormalnym świecie.

? ?Rozpoczynamy czuwanie przy oknie życia? ? relacja z otwarcia Okna Życia w klasztorze sióstr loretanek na warszawskiej Pradze.

Oprócz tematu numeru, w ?Różańcu? znalazło się wiele innych ciekawych artykułów:

? ?Płonące węgle w Wołominie? ? relacja z wizyty sióstr loretanek w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie, w której działają aż 32 koła różańcowe, skupiające 640 osób.

? ?Skromna biel? ? uwagi duszpasterza, ks. Mariusza Pohla, proboszcza ze Skrzebowej, na temat stroju pierwszokomunijnego. Pomocą dla rodziców dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii świętej jest także obrzęd błogosławieństwa dziecka, opracowany przez bp. Józefa Wysockiego.

? ?Mamy kryzys? duchowy? ? rozmowa z Robertem Narojkiem, dyrektorem jednej z wiodących firm branży spożywczej na temat prawdziwych źródeł kryzysu gospodarczego.

? ?Nie znałem Cię?? ? historia Ernesta Psichariego, dowódcy Francuskiej Legii Cudzoziemskiej, który podczas burzy piaskowej na Saharze przeżył nawrócenie.

Poza tym, w najnowszym numerze ?Różańca? ? prezent dla Czytelników ? dodatek o kapłaństwie pt. ?Pomódlmy się o powołania? ks. Krzysztofa Pawliny. Oprócz tekstu o istocie kapłaństwa oraz radości, płynącej z bycia powołanym i posłanym, folder zawiera również rozważania różańcowe oraz modlitwę o powołania kapłańskie.

Każdy numer naszego miesięcznika to także doskonała możliwość spotkania się ze Słowem samego Boga. Dodatek ?Zasłuchani w Słowo Boże?, to oprócz fragmentu Ewangelii na każdy dzień miesiąca, także kilka słów refleksji dotyczących jego przesłania.

Serdecznie polecamy!

Tekst pochodzi miesięcznika Różaniec

r-okladka-maj-2009

O ?Różaniec? pytaj w sklepach sieci EMPiK,
księgarniach religijnych i parafialnych.

Prenumeratę miesięcznika możesz zamówić
w Wydawnictwie Sióstr Loretanek: Warszawa, ul. Żeligowskiego 16/20
tel. (22) 673 58 39, e- mail: prenumerata@loretanki.pl
www.loretanki.pl