W dobie nieustannego braku czasu nawet Wielki Post może nam minąć  w pośpiechu i zabieganiu. Są jednak chwile, gdy podejmujemy refleksję, zwalniamy tempo… Okazji ku temu w tym miesiącu jest dużo: rekolekcje wielkopostne, nabożeństwa Drogi krzyżowej, Gorzkich żali. Cenną pomocą w dobrym ich przeżywaniu będą z pewnością artykuły z najnowszego numeru ?Różańca?. Na ten szczególny liturgiczny okres poddajemy do refleksji temat świętości, a dokładnie ? powołanie do bycia świętym. By zgłębić jego tajemnicę, polecamy lekturę następujących tekstów:

? ?Świętość dla wszystkich!? ks. Marka Dziewieckiego, z którego dowiadujemy się, że do świętości powołany jest każdy, a ?dorastanie do świętości nie jest spontaniczne, lecz wymaga wysiłku?.

? ?Kalkulator do liczenia grzechów? ks. Andrzeja Adamskiego. Autor w tekście porusza zagadnienie właściwego formowania sumienia, podając jednocześnie metodę przeprowadzenia dobrego rachunku sumienia.

? ?Jak mądrze dysponować czasem?? w opracowaniu s. Małgorzaty Włoch OP, poprzez który Autorka przekonuje nas, że ?mądrością życia jest tak dysponować czasem, by jak najwięcej wygospodarować go na przebywanie w obecności Boga
i tworzenie głębokich więzi z ludźmi?.

Oprócz tego zachęcamy także do lektury:

? ?W oczekiwaniu na czas oczyszczenia? Gabriela Turowskiego, w którym Autor przybliża trudne, lecz rzeczywiste słowa ks. kard. Karola Wojtyły: ?Stoimy w obliczu ostatecznej konfrontacji między Kościołem a anty-Kościołem, Prawdą a anty-Prawdą, Ewangelią a jej zaprzeczeniem?.

? ?Życie za życie? s. M. Wioletty Ostrowskiej CSL o wzruszającej, trudnej, a zarazem budującej historii Basi, której szczęśliwe życie u boku kochającego męża i synka przerywa śmiertelna choroba.

Oprócz tego w miesięczniku jak zwykle ? konferencja formacyjna, rozważanie na pierwszą sobotę miesiąca, rozważania różańcowe, komentarze do Ewangelii na każdy dzień miesiąca oraz konspekt spotkania kółka różańcowego na marzec.

W marcowym numerze ?Różańca? przygotowaliśmy także rozważania Drogi krzyżowej autorstwa ks. Szymona Muchy oraz prezent dla naszych Czytelników ? kartę z modlitwą do św. Michała Archanioła.

Tekst pochodzi miesięcznika Różaniec

Zachęcamy także do odwiedzania strony internetowej pisma www.rozaniec.eu.

O „Różaniec” pytaj w sklepach sieci EMPiK,
księgarniach religijnych i parafialnych.

Prenumeratę miesięcznika możesz zamówić
w Wydawnictwie Sióstr Loretanek: Warszawa, ul. Żeligowskiego 16/20
tel. (22) 673 58 39, e- mail: prenumerata@loretanki.pl
www.loretanki.pl