Temat numeru: JAK WIERZYĆ ? TO WE WSZYSTKO

Możliwe, że temat październikowego numeru wiele osób oburzy, bo jak to: Wierzyć we wszystko? Tak! WE WSZYSTKO, co Bóg objawił, a Kościół do wierzenia podaje, a nie ? w to, o czym mówi świat czy politycy, nie w to, czym karmią nas świeckie media, próbując coraz bardziej ogłupić społeczeństwo. Mamy wierzyć WE WSZYSTKO, co powiedział Chrystus, do czego zapraszają nas słowa Katechizmu: ?Jest więc słuszne i dobre powierzyć się całkowicie Bogu i wierzyć absolutnie w to, co On powiedział? (nr 150).

Dlatego tym razem ? u schyłku Roku Wiary ? chcemy podjąć temat tzw. wiary wybiórczej. To problem, który może dotknąć każdego, nie tylko tych, którzy od czasu do czasu przypominają sobie o Panu Bogu, ale także ? a może przede wszystkim! ? osoby głęboko religijne i pobożne. Jak tego uniknąć? Co zrobić, aby nie ulec pokusie odrzucenia niewygodnych przykazań? To pytania, na które można znaleźć odpowiedź na łamach ?Różańca? w miesiącu, który w sposób szczególny poświęcony jest Maryi i modlitwie różańcowej. W pierwszej kolejności polecamy lekturze rozmowę z ks. prał. Tadeuszem Hukiem oraz artykuł ks. Wojciecha Przybylskiego, który skutecznie wprowadza w temat numeru.

Jezus nieustannie zaprasza nas, abyśmy pogłębiali swoją wiarę. Nieocenioną pomocą w duchowej formacji są wspólnoty, więcej na ten temat w artykule Wzrost świadomości wiary. O zagrożeniach płynących z wybiórczego traktowania przykazań, czyli o drogach i bezdrożach wiary pisze ks. Feliks Folejewski SAC, natomiast s. Zofia Chomiuk CSL przybliża nauczanie bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego, który już niemal 100 lat temu upominał wiernych, aby przyjmowali nauczanie Chrystusa w całości. W tym miesiącu polecamy także rozważania różańcowe z dopowiedzeniami, których autorem jest o. Stanisław Przepierski OP. Prośmy, aby Pan Bóg za przyczyną Najświętszej Maryi Panny dał nam łaskę całkowitego przylgnięcia do Jezusa Chrystusa i bezwarunkowego przyjęcia Jego woli.

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej www.rozaniec.eu oraz do elektronicznej prenumeraty ?Różańca?.

Tekst pochodzi miesięcznika Różaniec

Zachęcamy także do odwiedzania strony internetowej pisma www.rozaniec.eu.

O ?Różaniec? pytaj w sklepach sieci EMPiK,
księgarniach religijnych i parafialnych.
Prenumeratę miesięcznika możesz zamówić
w Wydawnictwie Sióstr Loretanek: Warszawa, ul. Żeligowskiego 16/20
tel. (22) 673 58 39, e- mail: prenumerata@loretanki.pl

www.loretanki.pl