Temat numeru: Kim jest człowiek?
Nasza wiara jest nieustannie poddawana próbom. Nowy rok kalendarzowy to nowe wyzwania na drodze wiary. Niestety często bezrefleksyjnie przyjmujemy słowa innych, pozwalamy, aby zostały rozmyte takie pojęcia, jak: człowiek, życie czy godność. Warto uporządkować te pojęcia i odpowiedzieć na pytania, które pomogą w zrozumieniu samego siebie: ?Kim jest człowiek??, ?Do czego został powołany??, ?Czym jest miłość??.

W tym niezwykłym czasie ? gdy już wkrótce będziemy się radować kanonizacją Jana Pawła II ? na łamach ?Różańca? pojawiły się nowe cykle, inspirowane nauczaniem i świętym życiem Papieża Polaka. Szczególnie polecamy lekturze cykl ?Święci Jana Pawła II? ? w numerze styczniowym Joanna Beretta Molla, która jako ostatnia została wyniesiona na ołtarze przez naszego wielkiego Rodaka. W roku 2014, gdy obchodzimy 105-lecie istnienia ?Różańca?, który jest kontynuacją ?Kółka Różańcowego?, co miesiąc s. Klara Bielecka CSL będzie ukazywała bogactwo osobowości założyciela ? bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego. Nie zapominajmy, że o rzeczach ważnych warto i trzeba rozmawiać, dlatego w wywiadzie z ks. abp. Henrykiem Hoserem SAC poruszamy m.in. temat in vitro. Natomiast ks. Dariusz Oko i s. Urszula Kłusek SAC przybliżają, czym jest i jakie zagrożenia ? szczególnie dla dzieci i młodzieży ? niesie ze sobą ideologia gender. Na łamach styczniowego numeru można również znaleźć zamyślenia ks. bp. Józefa Zawitkowskiego nad hymnem Magnificat, a także przepiękne świadectwa ? Magdalena Buczek przypomina, że życie jest darem, a Piotr Chomicki dzieli się swoimi doświadczeniami z pieszej pielgrzymki z Gietrzwałdu do Kibeho w Afryce.

Zapraszamy do elektronicznej prenumeraty ?Różańca? (w styczniowym numerze m.in. rozważania różańcowe w świetle życia św. Joanny Beretty Molli) i regularnego odwiedzania naszej strony internetowej www.rozaniec.eu.

 

Tekst pochodzi miesięcznika Różaniec

Zachęcamy także do odwiedzania strony internetowej pisma www.rozaniec.eu.

O ?Różaniec? pytaj w sklepach sieci EMPiK,
księgarniach religijnych i parafialnych.
Prenumeratę miesięcznika możesz zamówić
w Wydawnictwie Sióstr Loretanek: Warszawa, ul. Żeligowskiego 16/20
tel. (22) 673 58 39, e- mail: prenumerata@loretanki.pl

www.loretanki.pl