Temat numeru: wejdź na drogę błogosławieństw

Jezus zaproponował nam piękną i doskonałą drogę błogosławieństw. Wejście na nią prowadzi do niekończącego się szczęścia przebywania z Bogiem. Czy odważysz się odpowiedzieć na zaproszenie Pana? W tym roku zachęcamy do odkrywania razem z nami Chrystusowych błogosławieństw i wcielania ich w życie.

Czy błogosławieństwa są tylko dla wybranych? ? odpowiada ks. Wojciech Przybylski.

Co sprawia, że czujesz się szczęśliwy? Czy idąc za Chrystusem, można być szczęśliwym? ? odpowiedzi udzielili Andrzej Sobczyk, o. Robert Wawer SJ i Piotr Chomicki, znani z tego, że czynią wiele dobra dla innych.

Świętość jest dostępna także dla osób żyjących w małżeństwie, zajmujących się rodziną, prowadzących biznesy i przeżywających kryzysy ? świadczy o tym piękne życie Zelii i Ludwika Martin, rodziców Małej Tereski.

Powstaje film ewangelizacyjny o mocy modlitwy różańcowej ? zachęcamy do wspierania tego dzieła.

W Roku Miłosierdzia przyjrzymy się wybranym uczynkom miłosierdzia ? w styczniowym numerze o. Dariusz Pabiś CSsR udziela praktycznych wskazówek, jak upominać grzeszących? z miłością.

W obronie wiary: Czy i jak rozmawiać ze Świadkami Jehowy? ? polecamy nasz nowy cykl. Na pytania Czytelników odpowiada ks. Zbigniew Kapłański.

Materiały formacyjne: rozmyślanie na pierwszą sobotę, konferencja (przygotowująca do obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski), konspekt spotkania ze zmianą tajemnic, rozważania różańcowe i komentarze do Ewangelii na każdy dzień, a także ABC Żywego Różańca (nowość).

Ponadto w e-wydaniu 4 artykuły niedostępne w wersji drukowanej, m.in. o tym, dlaczego makijaż nie zasłoni grzechu; wiersz Adoracja; pierwsza część wywiadu z ks. Stanisławem Groniem SJ, krajowym dyrektorem Apostolstwa Modlitwy.

Zachęcamy do nabycia kolejnego numeru Przesłania do młodych na Światowe Dni Młodzieży (0,05 zł za 1 egz.) i do regularnego odwiedzania naszego profilu na Facebooku.

 

Tekst pochodzi miesięcznika Różaniec

Zachęcamy także do odwiedzania strony internetowej pisma www.rozaniec.eu.

O ?Różaniec? pytaj w sklepach sieci EMPiK,
księgarniach religijnych i parafialnych.
Prenumeratę miesięcznika możesz zamówić
w Wydawnictwie Sióstr Loretanek: Warszawa, ul. Żeligowskiego 16/20
tel. (22) 673 58 39, e- mail: prenumerata@loretanki.pl

www.loretanki.pl