We wrześniu wspominamy 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej ? czas okrutnych cierpień, ale i czas bohaterskich postaw ?  umiłowania Boga, Ojczyzny, drugiego człowieka aż za cenę własnego życia. Wojna ta była zamachem na sprawy Boskie i ludzkie, lecz ostatecznego zwycięstwa i tym razem zło nie odniosło. Z tamtego okresu mamy całą rzeszę świętych bohaterów ? żołnierzy, lekarzy, pielęgniarzy, kapłanów, sióstr zakonnych, mężczyzn i kobiet, znanych i nieznanych? W najnowszym numerze ?Różańca? wspominamy i przybliżamy sylwetki niektórych spośród nich. Szczególnie polecamy:

? ?Błogosławiona teściowa?  ? wywiad z prawnuczką Marianny Biernackiej, jednej spośród 108 męczenników II wojny światowej, która oddała życie za brzemienną synową;

? ?Męczennicy świętej Sprawy? ? artykuł Piotra Szubarczyka, w którym autor przybliża postać generała Augusta Fieldorfa ?Nila? oraz rotmistrza Witolda Pileckiego;

? ?Męczennik za różaniec? ? ks. Józef Orchowski przypomina postać kapłana, który został zabity, gdyż odmówił podeptania różańca.

W najnowszym numerze ?Różańca?  zastanawiamy się także, czy nasze czasy ? tak na pozór spokojne ? nie niosą zagrożenia kolejnymi prześladowaniami Kościoła? O tym dowiemy się z wywiadu z ks. abp. Józefem Michalikiem ? przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski. Ksiądz Arcybiskup odpowiada na pytanie, skąd płynie dziś największe zagrożenie dla Kościoła.

W ?Różańcu? polecamy także:

? Fragmenty najnowszej encykliki Ojca Świętego Benedykta XVI ? ?Caritas in veritate?;

? ?Najlepszy prezent dla dzieci i rodziców? ? Ireneusz Rogala pisze o ciekawej inicjatywie, jaką jest Różaniec Rodziców.

Dla naszych Czytelników mamy także prezent ? specjalny folder ?Kwadrans przed Najświętszym Sakramentem z bł. ks. Ignacym Kłopotowskim?.

Ponadto w miesięczniku ? konferencja formacyjna, rozważanie na pierwszą sobotę miesiąca, rozważania różańcowe, komentarze do Ewangelii na każdy dzień miesiąca.

Serdecznie zapraszamy do lektury!

Tekst pochodzi miesięcznika Różaniec

R-okl.-wrzesien1

Zachęcamy także do odwiedzania strony internetowej pisma ? www.rozaniec.eu.

O ?Różaniec? pytaj w sklepach sieci EMPiK,
księgarniach religijnych i parafialnych.

Prenumeratę miesięcznika możesz zamówić
w Wydawnictwie Sióstr Loretanek: Warszawa, ul. Żeligowskiego 16/20
tel. (22) 673 58 39, e- mail: prenumerata@loretanki.pl
www.loretanki.pl