We wrześniu w ?Różańcu? szczególnie skupiamy się na Jezusowym błogosławieństwie ludzi czystego serca, mając w pamięci słowa św. Jana Pawła II, że ?tylko czyste serce może kochać Boga?. Temat numeru: Kochać czystym sercem.

Czystość to wielki dar i naprawdę warto o nią walczyć. Dlatego wspólnie z ks. Wojciechem Przybylskim zastanawiamy się, Co człowieka czyni nieczystym?, ale też szukamy odpowiedzi na pytanie, JAK przywrócić blask sercu i co jest źródłem czystości.

Cóż to w ogóle jest czystość? O czystości w różnych stanach ? i w kapłaństwie, i w małżeństwie, i w samotności ? piszemy w artykule Czystość niejedno ma imię.

Piszemy również o Czystości rytualnej w Biblii ? czym była dla Izraelitów i współczesnych Jezusowi. Temat omawia biblistka s. Judyta Pudełko ze Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza, wykładowca PWTW w Warszawie.

We wrześniu mija 15. rocznica powstania pierwszej róży rodziców modlących się za swoje dzieci. O Różańcu Rodziców za Dzieci rozmawiamy z moderatorem Ireneuszem Rogalą.

I kolejna rocznica ? 70-lecie Fatimy na polskiej ziemi. O akcie poświęcenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi, dokonanym w 1946 r. z woli prymasa Augusta Hlonda, pisze ks. Krzysztof Czapla SAC, dyrektor Sekretariatu Fatimskiego.

W wakacje przeżywaliśmy chyba najważniejsze wydarzenie w Kościele w tym roku ? XXXI Światowe Dni Młodzieży i pielgrzymkę papieża Franciszka do naszej Ojczyzny. Raban po polsku ? tak można je podsumować. O tym, jak przebiegły, co nam dały i co z nich zapamiętamy, rozmawiamy z duchownymi, m.in. z bp. Henrykiem Tomasikiem i ks. Krzysztofem Dukielskim. Ale oddajemy też głos głównym bohaterom tych dni ? Ojcu Świętemu i młodzieży. Do wrześniowego ?Różańca? dołączamy ostatni już numer Przesłania do młodych ? specjalnego dodatku, w którym tym razem podsumowujemy to wielkie międzynarodowe święto.

Rok 2016 jest rokiem jubileuszy naszego Założyciela, bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego ? 150-lecia urodzin i chrztu oraz 125-lecia kapłaństwa. Z tej okazji przygotowaliśmy poświęcony mu dodatek Błogosławiony gazeciarz warszawski.

Jak co miesiąc polecamy materiały formacyjne: rozmyślanie z Maryją na pierwszą sobotę miesiąca, konferencję z propozycjami zadań na wrzesień, konspekt spotkania dla kół różańcowych, a także rozważania różańcowe i komentarze do Ewangelii na każdy dzień miesiąca.

Czytaj ?Różaniec?!

Pamiętaj, że na drodze wiary nie jesteś sam!

Miesięcznik dostępny jest w Wydawnictwie Sióstr Loretanek, ul. Żeligowskiego 16/20, 04-476 Warszawa, tel. 22 673 58 39, lub na www.rozaniec.eu (także w e-wydaniu).

 

Tekst pochodzi miesięcznika Różaniec

Zachęcamy także do odwiedzania strony internetowej pisma www.rozaniec.eu.

O ?Różaniec? pytaj w sklepach sieci EMPiK,
księgarniach religijnych i parafialnych.
Prenumeratę miesięcznika możesz zamówić
w Wydawnictwie Sióstr Loretanek: Warszawa, ul. Żeligowskiego 16/20
tel. (22) 673 58 39, e- mail: prenumerata@loretanki.pl

www.loretanki.pl