13 lutego 2005, w wieku 97 lat zmarła siostra Łucja de Jesus Dos Santos, ostatnia z trojga tych, którym w 1917 r. w Fatimie ukazała się Matka Boża.

13 lutego 2005 roku ostatecznie podjęliśmy długo rozważaną decyzję, by nasza wspólna modlitwa różańcowa w Poznańskiej parafii św. Wawrzyńca, wraz z modlitwą Młodzieżowego Koła Różańcowego, przerodziła się w Młodzieżową Krucjatę Różańcową.

Chcemy też aby Siostra Łucja de Jesus Dos Santos oraz św. Ojciec Pio byli patronami naszej Młodzieżowej Krucjaty Różańcowej.

Zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza młodzież do wspólnej modlitwy różańcowej, do konkretnego daru i ofiary. Chcemy podjąć trud wiernej modlitwy, by pozwolić Bogu przez Niepokalane ręce Maryi zmieniać nasze serca.

– Pragniemy modlić się w intencji Kościoła Świętego, wszystkich kapłanów, zakonników, sióstr zakonnych, wszystkich osób konsekrowanych.

– Ogarniamy modlitwą młodzież z jej wszystkimi problemami, troskami, zwłaszcza uzależnioną od narkotyków, nikotyny i alkoholu, seksu i jakichkolwiek uwikłań, które niszczą mieszkanie Boga w nas.

– Ogarniamy modlitwą cały świat, prosząc o pokój.

– Modlimy się za wszystkie ludzkie serca i zwracamy się do Niepokalanej Matki Kościoła, by połaczyła je z Najświętszym Sercem Swego Syna.

Jako członkowie Młodzieżowej Krucjaty Różańcowej postanawiamy codziennie odmawiać jedną część różańca świętego, a jeśli tylko czas i możliwości pozwolą, odmawiać także kolejne części.

Każdą osobę, która chce wstąpić do Młodzieżowej Krucjaty Różańcowej, prosimy o kontakt z nami.

Uroczysty początek Młodzieżowej Krucjaty Różańcowej miał miejsce w piątek, 18 lutego 2005 roku podczas Mszy świętej o godz. 19.00.

W parafii Świętego Wawrzyńca w Poznaniu (Księża Pallotyni) codziennie odmawiamy częśc Różańca Świętego o godz. 18.30, czyli pół godziny przed Mszą świętą. Modlimy się w intencjach MKR, jak również w intencji tych wszystkich, którzy podejmują modlitwę różańcową.

Całe Dzieło oddajemy Maryi, Niepokalanej Matce Kościoła.

W imieniu MKR – brat Mirosław Myszka SAC

____________
Więcej informacji na stronie Krucjaty
www.rozaniec.sac.org.pl