Temat listopadowego numeru: Święci strażnicy Polski. Przeczytasz w nim:

Czego uczą nas święci patronowie Polski, wielkie i ważne postacie wpisane w dzieje naszego Narodu, strażnicy wartości, twardo stąpający po ziemi? W tym numerze przybliżamy ludzi, którzy swoimi postawami odegrali znaczącą rolę w dziejach Ojczyzny. Patronem jak rozumianej jedności może być św. Andrzej Bobola? Jak głosić Chrystusa w postawie szacunku do drugiego człowieka. Dobrym nauczycielem dzisiejszej ewangelizacji jest św. Wojciech. „Non possumus”- święty Stanisław Męczennik był odważnym, jasnym w swoich poglądach, wiernym świadkiem Ewangelii. Czy i dziś nie potrzebujemy takich pasterzy?
Św. Stanisław Kostka, człowiek z determinacją stawiający na swoim w podążaniu za Chrystusem. Czy jego postawa może być punktem odniesienia dla współczesnych młodych?
Miesiąc listopad jest także szczególnym czasem pamięci o zmarłych. Nasi Autorzy zachęcają do modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące, bo czy nasza modlitwa nie może stać się podarunkiem dla tych, którzy uprzedzili nas w drodze do Pana? Sługa Boża dr Wanda Błeńska. Kim była? Dlaczego ma być błogosławioną? Na te pytania odpowie postulator w jej procesje beatyfikacyjnym.

A także:

– „Szukając drogi do raju”

– „Narodziny dla nieba”- świadectwo rodziców Michałka

Miesięcznik dostępny jest w Wydawnictwie Sióstr Loretanek,

tel. 22/ 673 58 39 lub zasubskrybuj na www.rozaniec.eu. Nowość: zamów e-wydanie Różańca na www.sklep.loretanki.pl